Strona głównaUncategorizedCzym charakteryzują się regały wspornikowe oraz regały dłużycowe?

Czym charakteryzują się regały wspornikowe oraz regały dłużycowe?

Wybór wyposażenia powierzchni magazynu nie jest prostym zadaniem, gdyż wpływa na efektywność pracy magazynu oraz na bezpieczeństwo pracowników. Wychodząc temu zagadnieniu delikatnie naprzeciw w niniejszym artykule omawiamy czym charakteryzują się regały wspornikowe oraz regały dłużycowe.

Regały paletowe

Regały paletowe to rozwiązanie powszechnie stosowane w magazynach. Charakteryzują się nieskomplikowaną konstrukcją i są cenione za uniwersalność. Dzięki temu, że kształt regałów paletowych jest bardzo typy i konwencjonalny to wdrożenie systemu paletowego nie należy do stosunkowo kosztownych inwestycji. Regały, tego typu mogą być dostosowane niemal do każdej powierzchni magazynowej. W praktyce sprawdzają się zarówno w niewielkich magazynach jak i w ogromnych centrach logistycznych.

Jest to rozwiązanie, które służy do przechowywania towarów o różnych gabarytach i różnych kształtach. Wśród zalet regałów paletowych należy wymienić fakt, że jest to rozwiązanie znane w branży logistycznej, w efekcie może sprzyjać elastycznemu zarządzaniu towarami (niezależnie czy rozmawiamy z klientem, dostawcą czy firmą transportową każdy zna to rozwiązanie). Z uwagi na dużą popularność tego rozwiązania ułatwione są takie kwestie jak szkolenia pracowników lub zakup kompatybilnych maszyn (np. wózków widłowych).

Zatem największą zaletą regałów paletowych jest ich wszechstronność. Jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, które jest powszechnie znane przez każdego kto ma do czynienia z gospodarką magazynową.

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe to rozwiązanie do magazynowania towarów, które opiera się na słupach nośnych oraz wiszących na nich poziomych ramionach, które nazywane są wspornikami.

Regały wspornikowe z reguły służą do przechowywania towarów dłużycowych. Innymi słowy, jest to rozwiązanie służące do składowania towarów o podłużnym kształcie (z reguły przekraczającym 200 centymetrów). Zazwyczaj są to rury PCV, blachy, drewno konstrukcyjne, rury pręty oraz różnego rodzaju materiały budowlane, które nie mieszczą się na standardowych regałach paletowych.

Regały wspornikowe cenione są za to, że można je umieścić w magazynie w zagęszczony sposób (tak aby w pełni wykorzystać kubaturę magazynu). Dzięki umiejętnemu zaprojektowaniu regałów wspornikowych można niemal optymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Jest to możliwe, gdyż możliwe jest zamówienie regałów pod dokładny wymiar. W efekcie magazyn poza optymalnym wykorzystaniem powierzchni zyskuje także możliwość wygodnego manewrowania składowanymi towarami. Tymczasem w przypadku regałów, które mają z góry ustalone wymiary nie zawsze możliwe jest optymalne wykorzystanie kubatury magazynu.

Wysokiej jakości regały wspornikowe charakteryzują się prostą i jednocześnie solidną konstrukcją. Z reguły są wykonane ze stali zimnowalcowanej lub profili hutniczych. Jeśli regały tego typu pochodzą od renomowanego producenta to bez problemu powinny spełniać wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Podsumowując, regały paletowe to uniwersalne rozwiązanie, które bezproblemowo sprawdza się w większości przypadków. Czasami jednak z reguły na niestandardowy rozkład powierzchni magazynowej lub niestandardowe wymiary (lub wagę) składowanego towaru warto zastanowić się nad konkurencyjnymi rozwiązaniami takimi jak regały wspornikowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne