Strona głównaFrezarkiKomputer sterujący CNC

Komputer sterujący CNC

Komputer sterujący nie musi być tak wydajny z kilku dobrych powodów. Nie ma obciążenia. Pobiera kod G i przekształca go w sygnały, które przesyła do sterownika maszyny. Przekształcenie kodu G w sygnały nie jest tak pracochłonne jak na komputer.

Użyłem wielu rodzajów komputerów sterujących. Wszystko, od 486 DOS z uruchomieniem „30 $ special” po nowoczesnego Dell z Windows XP. Muszę jeszcze wypróbować jedną z Vistą. Będę cię informować. Zasadniczo lubię znaleźć dobry używany komputer za kilkaset dolarów, wyczyścić dysk twardy i załadować tylko oprogramowanie sterujące na maszynę. W ten sposób wiesz, co masz.

Jest jeszcze jeden dobry powód, dla którego nie chcesz wydawać dużo pieniędzy. Ten komputer zwykle znajduje się w sklepie. Brud będzie znajdować się w twoim sklepie. Używając tutaj logiki, brud będzie znajdować się na twoim komputerze. Jeśli komputer wpada w kłopoty, nie uczęszczasz do szkoły dla swoich dzieci.

Oto moja strategia w skrócie dla Control Computers. Im brudniejsza praca, tym mniej pieniędzy wydaje na komputer. Moje komputery do cięcia plazmowego są kupowane w cenie 40 USD. Jedzą dużo kurzu i brudu. Często je wysadzam. Moje komputery do routingu drewna są w przedziale 100 dolarów. Moje komputery frezarek są zwykle w zakresie 200 USD. Prawdę mówiąc, wszystkie one trwają bardzo długo, jeśli utrzymujesz z nich brud, kurz i dym plazmowy.

Jak używany jest komputer sterujący CNC?

Komputer sterujący ma załadowane oprogramowanie sterujące. Uruchamiasz oprogramowanie sterujące, a następnie ładujesz utworzony program CNC. Gdy to zrobisz, kod G będzie widoczny i gotowy do pracy. Po przygotowaniu maszyny CNC i jej wyzerowaniu możesz rozpocząć „cykl”. Cykl zwykle kończy jeden program CNC, który jest sekwencją obróbki. Usłyszysz również termin „Czas cyklu” po profesjonalnej stronie CNC o wiele więcej. Im szybciej uzyskasz czas cyklu, tym więcej części możesz wykonać. I tak, to przekłada się na więcej pieniędzy.

W dawnych dobrych czasach Home CNC wszystko zostało przeniesione na dysk. Teraz widziałem, jak ludzie włączają komputery kontrolne do domowej sieci komputerowej i przesyłają potrzebne pliki bezprzewodowo. Co najmniej, uzyskaj dobry skok i przesyłaj rzeczy tam iz powrotem w ten sposób.

CNC stało się bardzo popularnym hobby i coraz więcej osób zaczyna wskakiwać na zespół wagonu CNC. To zabawne hobby i łatwe do zrobienia z własnego domu z odrobiną smaru łokcia i kreatywnym umysłem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne