Strona głównaMaszyny produkcyjnePowierzchnie magazynowe do wynajęcia - czy warto z nich korzystać?

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – czy warto z nich korzystać?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej często nie wiąże się wyłącznie z posiadaniem odpowiedniego lokalu lub biura, lecz wymaga również dostępu do odpowiedniej infrastruktury. Dobrze wiedzą o tym osoby prowadzące sklepy. Nie ma różnicy czy chodzi o punkty stacjonarne, czy internetowe. W obu przypadkach towary trzeba gdzieś składować. Czy jednak posiadanie własnego magazynu jest konieczne do tego, by odnieść sukces?

Mierz siły na zamiary!

Odpowiedź brzmi na pytanie postawione we wstępie artykułu brzmi: nie. Na rynku funkcjonuje bowiem wiele przedsiębiorstw, których obroty są po prostu zbyt małe, aby wygenerowały zyski pozwalające na postawienie własnego magazynu. Dotyczy to przede wszystkim firm dopiero wkraczających w świat biznesu. Oczywiście, można “iść na żywioł”, wziąć kredyt i postawić samemu potrzebne budynki. Skąd jednak pewność, że interes się utrzyma? Brutalna rzeczywistość jest taka, że większość początkujących firm upada. Po co zatem rzucać się z motyką na słońce? Jeśli nasz plan upadnie, zostaniemy nie tylko z poczuciem rozczarowania, ale również z ratami kredytu, których nie będziemy mieli za co spłacić. Mało interesująca perspektywa, prawda?

Wybierz opłacalne rozwiązanie

Jest to jeden z argumentów świadczących o tym, że powierzchnie magazynowe do wynajęcia są dużym udogodnieniem dla pewnej grupy osób funkcjonującej w świecie biznesu. Jednak możliwość wypożyczenia magazynu powinna przemówić nie tylko do początkujących. Również doświadczeni biznesmeni nie powinni obawiać się korzystania z tego typu usług. Przykładowo, prowadzenie niektórych profili działalności sprawia, że wybudowanie własnego magazynu może być nieosiągalne. Dotyczy to m. in. prowadzenia sprzedaży towarów, które wymagają przechowywania w specjalnych warunkach. Postawienie takiego magazynu jest o wiele droższe. Innym powodem jest prowadzenie działalności zagranicznej, poprzez dystrybucję asortymentu na obszarze obcego państwa. W tym przypadku, wynajem magazynu pozwala nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również na ominięcie wielu niedogodności logistycznych. A biznes, tak czy tak, może funkcjonować!

Magazyn magazynowi nierówny

Wynajmowanie powierzchni składowej wcale nie oznacza wypożyczania miejsca w rdzewiejącym blaszaku. Obecnie, rynek jest obfity w przeróżne oferty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wynająć magazyn dostosowany do przechowywania wybranych towarów. W tego typu budynkach utrzymywane są odpowiednie warunki, podyktowane profilem prowadzonej działalności. Do ważnych aspektów zaliczamy m. in.:

  • temperaturę powietrza
  • wilgotność
  • zabezpieczenia przeciwpożarowe
  • dopływ światła słonecznego
  • stopień sterylności przestrzeni składowych
  • wyposażenie w odpowiednią aparaturę.

Wybór powierzchni magazynowych dotyczy również czynników pobocznych wpływających na cenę, takich jak lokalizacja i powiązane z nią ceny gruntów, stopień skomunikowania z miastami i ważnymi ciągami transportowymi czy inne indywidualne cechy działki przeznaczonej pod funkcjonowanie powierzchni magazynowych. Dzięki temu, każdy przedsiębiorca jest w stanie znaleźć propozycję, która będzie stanowiła idealny kompromis pomiędzy ambicjami dotyczącymi rozwoju swojej działalności a możliwościami logistyczno-finansowymi.

Rozwaga i praktyczność przede wszystkim

Przedstawione argumenty pokazują, że w rzeczywistości możliwości, jakie oferują powierzchnie magazynowe do wynajęcia, są świetną szansą na sprawny i bezpieczny rozwój dowolnej działalności gospodarczej, która wymaga składowania towarów lub surowców. Bogata oferta pozwala na znalezienie przestrzeni odpowiedniej do składowania dóbr każdego typu. Dzięki temu, przedsiębiorcy nie są pozostawieni sami sobie i mogą efektywnie prowadzić interesy. Oczywiście, korzystanie z pomocy pozwala im na gromadzenie środków, które mogą kiedyś posłużyć im do wybudowania  na własną rękę potrzebnej infrastruktury. Pośpiech jest jednak zgubny. Nasze kroki nie powinny być motywowane w pierwszej kolejności upływem czasu, a możliwościami, jakimi dysponujemy i perspektywami, które w związku z tym się przed nami roztaczają.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne