Strona głównaMaszyny produkcyjneNa czym polega gięcie blach stalowych?

Na czym polega gięcie blach stalowych?

Gięcie blach stalowych to powszechnie stosowana i szybka metoda plastycznej obróbki metalu. W niniejszym artykule opisano w pigułce na czym polega proces gięcia blach stalowych oraz przedstawiono jakie jest zastosowanie blach stalowych po obróbce.

Gięcie blach stalowych

Najpierw proces gięcia blachy rozpoczyna się od wycinania odpowiednio wycinka blachy. Następnie wykonywane jest wygładzanie oraz malowanie blaszanej powierzchni. Dopiero, gdy blacha jest odpowiednio przygotowana przechodzi się do wyginania blach. W tym celu wykorzystuje się prasy krawędziowe z napędem elektrycznym. Urządzenie tego typu pozwala wygiąć blachę z dużą precyzją. Możliwe jest gięcie blach o grubości od 0,5 do 15mm. Prasa krawędziowa polega na gięcie blachy w matrycach. Co ważne, pasy tego typu wykorzystują sterowanie numeryczne co pozwala osiągnąć wyjątkową precyzję oraz powtarzalność wykonywanej pracy.

Poza odpowiednim parkiem maszynowym do wykonania gięcia blachy stalowej niezbędny jest operator prasy. Operatorzy to profesjonaliści, którzy posiadają odpowiednie kompetencje to sterowania maszynami tego typu. Do sterowania urządzeniem wykorzystywane jest nowoczesne oprogramowanie CAD/CAM oraz sterowanie numeryczne.

Wykorzystanie blach stalowych

Blachy stylowe są solidnym materiałem, który jest powszechnie wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. Blacha jest powszechnie stosowana w szeroko pojętej branży przemysłowej, motoryzacyjnej oraz kolejowej. Ponadto, blachy stalowe możemy spotkać w branży budowlanej. Jest to materiał, który jest wykorzystywany między innymi do produkcji pokryć dachowych, rynien lub parapetów.

Podsumowując, gięcie blach stalowych to proces, który jest niezbędny we współczesnym przemyśle. Proces ten jest bardzo ułatwiony poprzez wykorzystanie nowoczesnych maszyn takich jak prasa krawędziowa. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych (oprogramowanie CAD/CAM) w połączeniu z nowoczesnymi maszynami możliwe jest wykonywania gięcia na masową skalę przy jednoczesnym zachowaniu dużej precyzji podczas wykonywanych prac.

Więcej na temat obróbki plastycznej metalu na gięcie blach Olsztyn

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne